درباره ما

درباره گرافیکت

گرافیکت چیست ؟

گرافیکت یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال (Digital Goods) و محصولات فیزیکی است و شما میتوانید هرچیزی که مربوط به گرافیک است را که به صورت دیجیتال و فیزیکی میخواهید خرید کنید مثل ابزارهای لازم طراحی و فایل های گرافیکی ارزشمند و عکس و … را از آن تهیه نمائید.

تاریخچه گرافیکت

گرافیکت از سال ۱۳۹۴ توسط سیدمحمد نورحسینی تاسیس شد و فعالیت خود را تحت نام پارس گراف آغاز کرد و بعد از گذشت ۲ سال نام خود را به گرافیکت تغییر داد.(ابتدا فعالیت ما در کانال تلگرام بود و سپس به سایت تبدیل شد)

 

نحوه کارکرد گرافیکت

گرافیکت با الگو برداری از نمونه خارجی خود envato راه اندازی شده است با این هدف که بازار بزرگی برای طراحان وب و گرافیک باشد و روند فعالیت به گونه ای است که متخصصان (مثلا یک گرافیست) محصول خود را آماده مینمایند(مثلا طرح یک کارت ویزیت) و عرضه میکنند.در صورت مایل بودن متخصصان، کارمندان گرافیکت بر روی محصول متخصصان بر اساس کیفیت و ارزش محصول قیمت گذاری میکنند(پیشنهاد می دهند) و خریدار ها نیز بر اساس نیاز خود خریداری میکنند.

قیمت برآورد شده به مراتب پایین تر از حالت طراحی اختصاصی هست که این به نفع خریدار است و در فروش تعداد بالا به نفع فروشنده نیز است چون یک بار ایجاد کرده است و بارها فروخته است.

یک مزیت دیگر در روند گرافیکت این است که محتوا (که قسمت اصلی هر وبسایت است) توسط فروشندگان تولید میشود و بازدیدکننده نیز از طرف همین فروشنده ها به سمت محصولاتشان هدایت میشود. پس محتوا و خریدار هر دو از سمت تولید کننده محصول به سمت گرافیکت هدایت میگردد و این یعنی یک سایت با چرخه خودکار.

مزیت گرافیکت

سوالی که اینجا مطرح میگردد این است که چرا کاربران تمایل دارند از گرافیکت استفاده نمایند؟

  • چون ما ضمانت پشتیبانی میدهیم و از فروشندگانمان مدرک شناسایی داریم، کاربران ترجیح میدهند که با خیال آسوده از ما تهیه نمایند تا اینکه از فرد متخصص به صورت جدا تهیه نمایند.
  • ما به ازای مبلغ خرید به خریدارانمان امتیاز میدهیم که با امتیاز های خود میتوانند در سیستم “کارت شانس” هدایای ارزشمندی دریافت نمایند ( این سیستم نیز به زودی توسعه پیدا مینماید) این ویژگی در هیچ سیستم فروش دیجیتالی نیست.(بزودی)

ما سرویس عالی برای فروشندگان تهیه کرده ایم که مزیت های زیادی به همراه دارد. از جمله:

  • به دلیل داشتن برنامه نویسی استاندارد و رعایت اصول گوگل، در جستجو های حوزه فعالیت همیشه بالا هستیم.
  • با توجه به تاریخچه هر فروشنده مدال هایی دریافت مینماید که تعداد و ارزش مدال های هر فروشنده او را به یک رقابت حساس وارد میکند و فروشندگان عالی میتوانند خوش بدرخشند. هدف ما نیز جذب فروشنده های با کیفیت است.(بزودی)
  • همچنین گرافیکت سهم خود را از هر فروش بسیار کم تعیین کرده یعنی ۲۰% از هر فروش مارکت و ۸۰%درصد از هر فروش را فروشنده دریافت می کند.

 

کارآفرینی گرافیکت

از آنجایی که در دسته های طراحی سایت و گرافیک و عکس ( به غیر از فیلم و آهنگ و لایسنس که با شرکت های خاص عرضه کننده ای قرارداد بسته میشود)، متخصصان فرصت عرضه محصولات خود را دارند و ۸۰٪ درآمد حاصل از فروش محصولاتشان را خودشان دریافت میکنند، کار آفرینی بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات صورت میگیرد. یعنی مثلا اگر کل سیستم گرافیکت در یک ماه ۱۰۰ میلیون تومان فروش ایجاد نماید، ۸۰ میلیون آن به خود فروشندگان میرسد و اگر این مبلغ را با یک کارگاه یا کارخانه مقایسه کنید انگار به بیش از ۶۰ نیرو مشغول به کار هستند، و حقوق ماهیانه اداره کار پرداخت میگردد که این روند فرصت خیلی خوبی برای درامدزایی افراد علاقه مند و متخصص را پدید می آورد.

 

برنامه رشد درآمد گرافیکت در یک سال آینده

گرافیکت قسمت های جدیدی نیز در سال ۹۷ رونمایی خواهد کرد که باعث علاقه مندی بیشتر مخاطبان و خریداران قبلی خواهد بود. قسمتهایی از قبیل:

  • بازاریابی محصولات با پورسانت عالی
  • افزودن بخش موزیک،فیلم و… که بزودی شاهد چگونگی این موضوعات خواهید بود
  • همچنین گرافیکت به فکر جذب کاربر با طراحی زیبا و کاربرپسند ظاهر سایت و امکانات سایت نیز هست که با افزایش فروش و دیده شدن محصولات فروشندگان رابطه مستقیمی دارد.

برای ورود به گرافیکت میتوانید از آدرس GraphicKet.com استفاده نمائید.